17.12.2013

# 127 USA

Pocztówka od Kena z USA.

Superstition Mountains, znane też jako The Superstitions bądź The Supes (dosłowne tłumaczenie: "Góry Przesądu") – pasmo górskie w Arizonie w Stanach Zjednoczonych, położone na wschód od obszaru metropolitalnego Phoenix, popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Phoenix. U stóp pasma leży miejscowość Apache Junction.

 LEGENDA
Z Superstition Mountains związana jest popularna legenda o zaginionej niemieckiej kopalni złota. Zgodnie z nią pewien imigrant z Niemiec nazwiskiem Jacob Waltz (według innych wersji legendy miał się też nazywać "Walz", "Wolz", "Walty", a nawet "Miller") odkrył w rejonie Superstition bogate złoże złota i na łożu śmierci w roku 1891 przekazał informację o nim Julii Thomas, właścicielce pensjonatu, która opiekowała się nim w ostatnich latach życia. Na przestrzeni lat wielokrotnie próbowano zlokalizować kopalnię, którą Waltz miał odkryć, ale jak dotąd bez rezultatu. W związku z kilkoma przypadkami śmierci poszukiwaczy popularna wieść głosi, że kopalnią władają upiory albo też pilnują jej nieznani tajemniczy strażnicy, którzy pragną zachować miejsce lokalizacji w tajemnicy.
Niektórzy Indianie z plemienia Apaczów wierzą, że w Superstition Mountains znajduje się dziura łącząca nasz świat z "dolnym światem", a wiatr wiejący z owej dziury ma powodować gwałtowne i niszczące burze piaskowe na obszarach Arizony i Nowego Meksyku.

Dystans: 9373 km
Czas podróży: 12 DniBrak komentarzy:

Prześlij komentarz